StoryEditor

Pomoc finansowa dla KGW - właśnie ruszył nabór wniosków

Już po raz czwarty Koła Gospodyń Wiejskich mogą starać się o pomoc finansową z budżetu państwa. Pula do rozdysponowania to aż 70 mln złotych. 
02.09.2021., 17:09h
Jak zdobyć dofinansowanie? Nic prostszego! Wystarczy, że KGW jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. A jest o co powalczyć, ponieważ łączna pula środków przeznaczona na ten cel to aż 70 mln złotych. 

Tak jak w poprzednich naborach, wysokość pomocy, którą może otrzymać Koło, uzależniona jest od liczby jego członków:
  • 5 tys. zł (do 30 osób),
  • 6 tys. zł (od 31 do 75),
  • 7 tys. zł (ponad 75).

Na co dofinansowanie?


Jak podaje ARiMR, Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać wsparcie na: działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich, działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich, rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, reprezentację interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej oraz rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Nabór potrwa od 1 do 30 września br. bądź do wyczerpania środków.

Wniosek o przyznanie dofinansowania należy złożyć we właściwym ze względu na siedzibę Koła biurze powiatowym ARiMR, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję. Co więcej, przyznana pomoc musi zostać wykorzystana do końca tego roku, czyli do 31 grudnia 2021, a jej rozliczenie musi nastąpić do 31 stycznia 2022 roku poprzez złożenie do ARiMR sprawozdania.
Źródło: www.gov.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 06:03