StoryEditor

Pożar chlewni w Rokosowie pod Gostyniem

Olbrzymi pożar chlewni pod Gostyniem. Z ogniem przez całą noc z piątku na sobotę walczyło kilkanaście strażackich zastępów. Część świń znajdujących się w budynku nie przeżyła.
31.01.2021., 14:01h

Gostyń. Pożar chlewni i stodoły w miejscowości Rokosowo

W piątek około godziny 17 zauważono dym wydobywający się z budynku chlewni i stodoły. Wewnątrz obiektu znajdowało się około 1000 sztuk trzody oraz około 500 balotów słomy. Na miejsce natychmiast skierowano JRG Gostyń oraz miejscowe jednostki OSP. W sumie było to kilkanaście strażackich zastępów, które sytuację opanowały dopiero po upływie około czterech godzin od otrzymania zgłoszenia. 

Jak doszło do pożaru?

Na górze chlewni, na poddaszu składowana była słoma i prawdopodobnie tam doszło do pożaru. Takie są wstępne hipotezy, aczkolwiek to będzie jeszcze weryfikowane. Ustalaniem wszelkich okoliczności powstania pożaru zajmą się gostyńscy śledczy.

Rolnik ratował zwierzęta

Zanim na miejscu pojawiły się pierwsze strażackie wozy, właściciel chlewni wraz z okolicznymi mieszkańcami na własną rękę ratowali świnie. Jak podaje gostyńska PSP, większość zwierząt udało się ocalić, niestety co najmniej kilkanaście z nich padło na skutek dymu lub ognia.

Michał Czubak
Fot. nadesłane przez A.T.

Michał Czubak
Autor Artykułu:Michał Czubak Dziennikarz portalu tygodnik-rolniczy.pl oraz portalu Halo Wieś. Michał Czubak to wieloletni dziennikarz prasowy i telewizyjny. Był dziennikarzem w takich mediach jak Głos Wielkopolski, Tydzień Ziem Śremskiej, NaEkranie.pl czy TV Wielkopolska. Specjalizujący się w tematyce aktualnych wydarzeń w rolnictwie oraz o tematyce bezpieczeństwa na wsi.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. lipiec 2024 07:13