Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Preferencje dotyczące kredytów – jak będzie wyglądała prolongata ich spłaty?

Na to i inne pytania naszych czytelników odpowiada Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w specjalnym wywiadzie dla topagrar.pl, udzielonym w czasie odbywania przymusowej kwarantanny.

dr Juliusz Urban28 marca 2020, 12:24

Na pytanie o zobowiązania kredytowe i to, czy prolongaty dotyczą zarówno zobowiązań z tytuły kredytów komercyjnych i preferencyjnych minister Ardanowski odpowiada bardzo szczerze, że obecnie nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

– Specustawa jest jeszcze ciągle poprawiana i jeszcze w Sejmie będzie poprawiana – mówi minister.

Krzysztof Ardanowski zwraca uwagę na wiele zależności, jakie występują pomiędzy bankami i rolnikami oraz różne systemy kredytowania łączące obie strony umów kredytowych, których tworzona na szybko ustawa mogła wszystkich nie uwzględnić. Za podstawowy cel minister uznaje jednak niezwłoczne wdrożenie ustawy, bo już upadają przedsiębiorcy, którzy będą w konsekwencji zwalniać pracowników. Ustawa dotyczy także przesunięć terminów i formy składania sprawozdań PIT, CIT itp.

Dlatego w obecnej treści ustawa zapewne będzie jeszcze w kolejnych nowelizacjach poprawiana. Skupiając się ponownie na rolnikach, Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski deklaruje:

– Na dzień dzisiejszy wszystko to, co jest spowodowane koronawirusem, a dotyczy jakiejkolwiek formy prawnej prowadzenia przedsiębiorstwa, będzie dotyczyć również rolników. Oni są przecież także przedsiębiorcami – przekonanie i zdecydowanie daje się odczuć w każdym słowie ministra.

 
Cały wywiad z ministrem obejrzysz klikając na ten link.

 

Oprac. Juliusz UrbanPicture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)