StoryEditor

Pustki pod gmachem MRiRW. Rolnicy pikietowali przed siedzibą PiS

Kilkudziesięciu rolników protestowało przez warszawską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości domagają się podjęcia przez rząd działań zmierzających do opanowania wirusa afrykańskiego pomoru świń. Demonstranci zwracali uwagę, że ceny skupu świń ze strefach występowania ASF są niższe nawet o złotówkę niż w innych częściach kraju.
11.10.2016., 21:10h

Początkowo protest miał się odbyć pzred gmachem Ministerstwa Rrolnictwa i Rozwoju Wsi, ale ostatecznie rolnicy zdecydowali, że należy się udać pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Czego domagają się rolnicy? Przede wszystkim zwracają uwagę, że producenci wieprzowiny z części województwa podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego nie mogą w pełni korzystać ze stosunkowo wysokich cen skupu trzody chlewnej. Tuczniki ze stref występowania ASF są bowiem kupowane nawet o złotówkę taniej. – Domagamy się rekompensat do przerośniętych tuczników. Na każdej takiej sztuce tracimy teraz ponad 100 zł – twierdzili protestujący rolnicy.

Wśród postulatów pojawiła się również sprawa dzików, które zdaniem podlaskich rolników są główną przyczyną nowych ognisk ASF w kraju. – Kiedy ktoś z tym w końcu zrobi porządek? – pytali.

– Chcemy rozmów z Jarosławem Kaczyńskim. Tylko on jest w stanie nam pomóc, protestowanie pod ministerstwem rolnictwa nie mają sensu – mówili rolnicy protestujący na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Z prezesem PiS nie spotkali, gdyż nie było go w siedzibie partii.  wk

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 09:13