StoryEditor

Rada ds. Młodych Rolników przy KRIR ma nowy skład. Członkami znani rolniczy influencerzy

Po wyborach do Izb Rolniczych i wyborach nowych władz Krajowej Rady Izb Rolniczych przyszedł czas na wybór nowego składu Rady Młodych Rolników przy KRIR. We władzach Rady znalazły się bardzo dobrze znane rolnikom w całej Polsce nazwiska.
15.01.2024., 17:48h

W piatek 12 stycznia 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady ds. Młodych Rolników przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych. Podczas spotkania wyłoniono nowy skład Rady. 

Silna reprezentacja rolników, także aktywnych w Internecie

Nowym przewodniczącym Rady został Łukasz Pergoł, doskonale znany naszym Czytelnikom rolnik z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej oraz szef Partii Twitterowych Rolników, stowarzyszeni azrzeszającego rolnikó aktywnych na platformie X (dawniej Twitter) i innych mediach społecznościowych.

Na I Zastępcę Przewodniczącego wybrano Bartosza Banaszka z Wielkopolskiej Izby Rolniczej, bardzo aktywnego działacza na rzecz rolnictwa. Natomiast II Zastępcą Przewodniczacego został Emil Mieczaj, przedstawiciel KRIR, związany też z Solidarnością Rolników Indywidualnych., również bardzo aktywny w mediach społecznościowych i walczący o sprawy rolnictwa w sieci.

Do składu Prezydium wybrano także dwóch członków: Krzysztofa Wenglorza ze Śląskiej Izby Rolniczej oraz Rafała Perlika z Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Zadania Rady ds. Młodych Rolników

Przypomnijmy, że Rada ds. Młodych Rolników jest ciałem doradczym Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Jej zadaniem jest w szczególności:

  • aktywizacja osób młodych na obszarach wiejskich,  
  • dokonanie analizy przepisów dotyczących wsparcia młodych rolników,
  • tworzenie propozycji rozwiązań ułatwiających osobom młodym rozpoczynanie i prowadzenie działalności rolniczej, 
  • wskazywanie problemów dotyczących sytuacji osób młodych na obszarach wiejskich oraz propozycji ich rozwiązań, 
  • podejmowanie i wspieranie działań na rzecz zwiększenia konkurencyjności polskiego rolnictwa dzięki aktywizowaniu osób młodych, 
  • tworzenie propozycji rozwiązań zachęcających osoby młode do pozostawania albo do powrotu na obszary wiejskie, w celu koncentrowania na tych obszarach ich aktywności życiowej.

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 19:52