StoryEditor

Robert Kaszyński obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu POLPROWET

Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego. Zastąpił on dotychczasowego przewodniczącego Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który objął funkcję członka zarządu. 
18.03.2022., 13:03h

Robert Kaszyński, obejmując nową funkcję, przewodniczącego podkreślił znaczenie polskiego rynku i wyzwania jakie przed nim stoją. 2022 rok, jest niezwykle ważny dla branży powiązanej z leczeniem zwierząt. Nowe rozporządzenie UE, które weszło w życie 28 stycznia 2022 r., regulujące wiele aspektów działania rynku, będzie w tym roku przenoszone na grunt prawa polskiego.  

 - Polska to największy w Europie rynek produkcji drobiu, trzeci pod względem liczebności psów i kotów i jeden z najszybciej rozwijających się rynków leków i usług dla zwierząt towarzyszących. Wierzę, że musimy być otwarci na nowe i szybko reagować na zmieniający się świat wokół nas. Tylko wtedy bowiem będziemy mogli dotrzymać mu kroku i próbować kształtować go w sposób, który będzie wspierał również nasz rozwój – podsumowuje Robert Kaszyński, przewodniczący zarządu stowarzyszenia POLPROWET.

Robert Kaszyński złożył także podziękowania na ręce dotychczasowego zarządu w szczególności Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który nadal będzie działał w strukturach zarządu stowarzyszenia.
Obecnie
POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 10:39