StoryEditor

Rolnicy zapowiadają kolejne protesty w całej Polsce! Zablokowany będzie m. in. Poznań i Wrocław!

Rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty. Najbliższy odbędzie się już w czwartek 15 lutego we Wrocławiu. 20 lutego protestować ponownie będą rolnicy w całej Polsce!
13.02.2024., 13:14h

Protest rolników Wrocław 15 lutego

Dzisiaj 13 lutego Komitet Protestacyjny Rolników woj. Dolnośląskiego o godzinie 14:30 będzie uczestniczył w DUW na zaproszenie Wojewody Awiżeńia w spotkaniu traktującym o Ogólnopolskim Proteście Rolników. Rolnicy będą chcieli przedstawić swoje postulaty, a także podjąć merytoryczną dyskusję.mPoinformowano także o dacie najbliższego protestu rolników we Wrocławiu, odbędzie się on 15 lutego.

- Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI Solidarność oraz Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Dolnośląskiego ogłasza manifestację na dzień 15 lutego 2024r. pod Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Następnie przemarsz pod Dolnośląski Urząd Wojewódzki i złożenie postulatów rolników na ręce Wojewody Dolnośląskiego – czytamy na Facebooku NSZZ RI Solidarność.

Zobacz także: Ogólnopolski protest rolników. Tysiące traktorów na drogach, setki haseł na banerach! [RELACJA NA ŻYWO]

Protest rolników Poznań 20 lutego

Rolnicy dołączają się do blokady granicy w Dorohusku.

- Dołączyliśmy do blokady granicy w Dorohusku. Mimo że transport kołowy został zatrzymany przez rolników to przeładunek zbóż i rzepaku trwa w najlepsze na kolei, na co uzyskaliśmy dowody. Skala tego zjawiska jest przytłaczająca i jeżeli nic się nie zmieni, to w żniwa czeka nas katastrofa! Ponadto pobraliśmy próbę, która zostanie poddana badaniu – Rola Wielkopolski.

Ogłoszono również protest rolników na 20 lutego, zapowiedziano zablokowanie wszystkich dróg prowadzących do Poznania oraz wjazdy na autostradę A2.

Ogólnopolski Protest Rolników 20 lutego

- Podczas spotkania On-line wojewódzkich liderów oraz koordynatorów Rolniczych Ośrodków Protestacyjnych podjęto jednogłośnie decyzję o wspólnej akcji protestacyjnej na dzień 20 lutego 2024 - Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy NSZZ Solidarność RI.

- Podtrzymano decyzję o kontynuacji akcji blokowanie przejść granicznych z Ukrainą a także postanowiono o blokadzie torów kolejowych oraz dojazdów do portów. Rolnicy w dalszej mierze będą blokować Wjazdy i zjazdy autostrad, drogi ekspresowe oraz krajowe. Uwaga! Szykujemy się do wsparcia chłopaków na granicy Polsko-Ukraińskiej (Szczegóły wkrótce). Szczegółowe informacje odnośnie konkretnych miejsc i przebiegu protestu planowanego na dzień 20 lutego 2024 uzyskacie Państwo bezpośrednio u swoich Koordynatorów Wojewódzkich Rolniczych Ośrodków Protestacyjnych. – dodaje Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy NSZZ Solidarność RI.

 

WIELKI PROTEST ROLNIKÓW - POLSKA WIEŚ SIĘ BUDZI! TYSIACE TRAKTORÓW NA DROGACH I ULICACH 9.02.2024 r.

PROTEST ROLNIKÓW W NAMYSŁOWIE (9 02 24). "PROPOZYCJE KOMISJI EUROPEJSKIEJ SĄ ABSURDALNE"!

Wielkopolska Wiosna Ludów w Poznaniu NIE dla KE. Protest 1000 traktorów zgromadził tysiące rolników!

Fot: Drożdż

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 17:02