Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rosja ogranicza eksport nawozów na 6 miesięcy

Obrazek

Aby zapobiec niedoborom na rynku krajowym, a tym samym wzrostowi cen żywności, Rosyjski rząd postanowił ograniczyć eksport nawozów na pół roku.

Dominika Mulak11 listopada 2021, 11:17
W związku z rosnącymi na całym świecie cenami nawozów, Rosja ogranicza własny eksport nawozów. Zgodnie z dekretem rosyjskiego rządu podpisanym 3 listopada, eksport będzie ograniczony do 5,9 mln ton w przypadku nawozów azotowych i 5,35 mln ton w przypadku nawozów wieloskładnikowych od 1 grudnia 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

Premier Michaił Miszustin uzasadnił ten krok gwałtownym wzrostem cen gazu i wynikającym z tego drastycznym wzrostem kosztów produkcji nawozów azotowych. Ograniczenie eksportu było również konieczne, aby zapobiec niedoborom na rynku krajowym, a tym samym wzrostowi cen żywności.

Rosyjski gabinet polecił krajowemu Ministerstwu Przemysłu i Handlu rozdysponowanie kontyngentów. Zgodnie z jego oceną, ustalone ilości są porównywalne z wielkością eksportu w poprzednim okresie. Jednocześnie gwarantuje to, że rosyjscy producenci nawozów będą w stanie zarówno wypełniać zobowiązania eksportowe, jak i zaopatrywać rynek krajowy.

Źródło: AgE


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)