StoryEditor

Wiele problemów w rolnictwie. Jak je rozwiązać? Wywiad z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem

Henryk Kowalczyk od 26 października br. pełni funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi w randze wicepremiera polskiego rządu. Nowego szefa MRiRW postanowiliśmy zapytać a ocenę aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie, pomysłach na ich rozwiązanie oraz o przyszłość polskiej branży rolnej w ramach nowej Wspólnej Polityki Rolnej.
10.11.2021., 17:11h
Przed nowym ministrem stoi wiele wyzwań. Jego poprzednik w fotelu szefa MRiRW Grzegorz Puda (obecnie minister funduszy i rozwoju regionalnego - przyp. red.) był dosyć surowo oceniany przez rolników, m. in. za małą ich zdaniem aktywność w terenie czy brak skuteczności w zwalczaniu wirusa ASF w Polsce. Henryk Kowalczyk objął resort rolnictwa w trudnym momencie: branża trzodziarska jest w poważnym kryzysie, na rynku nawozów szaleje drożyzna, a perspektywa wdrożenia Zielonego Ładu budzi u rolników spore obawy o opłacalność produkcji i sprostanie nowym unijnym wymogom.


O tych i wielu innych zagadnieniach z ministrem Kowalczykiem rozmawia Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Cały wywiad dostępny jest dla osób zalogowanych na portalu www.topagrar.pl. Czytelnicy niezalogowani będą mogli zobaczyć wywiad z ministrem w poniedziałek 15 listopada.

Zachęcamy do logowania i oglądania!

ABY OBJERZEĆ WYWIAD KLIKNIJ TUTAJ.Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 07:28