StoryEditor

Ruszyły targi „Polagra–Premiery”!

Ponad 360 wystawców na 50 000 m2 oferujących kilkaset typów ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych – to pierwsze statystyki Targów Mechanizacji Rolnictwa „Polagra–Premiery”, które trwają od 30 stycznia w Poznaniu.
31.01.2014., 09:01h

Organizatorzy szacują, że tegoroczną edycję targów odwiedzi ok. 50 tys. zwiedzających. O ile ta liczba może okazać się trafna, o tyle wystawcy mogą wśród gości nie spotkać wielu przyszłych klientów. Od kilku miesięcy z rynku sprzedaży ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych słychać głosy o spadku sprzedaży. Szacowane są one nawet na 25%. Przyczyną są wyczerpujące się fundusze w ramach PROW 2007-2013 (obecnie finalizowane są zakupy z ostatnich zawieranych z ARiMR umów) oraz niedostateczna pula środków w ramach kredytów preferencyjnych. Rok 2014 może się zatem okazać trudny dla sprzedawców, którym pozostaje liczyć na to, że rolnicy przeznaczą na zakupy maszynowe dopłaty, które właśnie trafiają na ich konta. Rolnicy mają nadzieję, że za spadkiem popytu na rynku maszyn i urządzeń rolniczych, pójdzie także spadek cen.

Producenci, póki co, robią dalej swoje, a efekty ich pracy można podziwiać w halach wystawowych MTP w Poznaniu.

Targi są także okazją do uczestnictwa w konferencjach, debatach i spotkaniach branżowych. Ich szczegółowy program można zobaczyć klikając TUTAJ.

Nasza redakcja również przygotowała dla odwie...

Pozostało 29% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 10:12