Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rynek RPA otwarty ponownie dla polskiego drobiu!

09.08.2018

Drukuj

Rynek RPA otwarty ponownie dla polskiego drobiu!

Artykuł dostępny

Służby weterynaryjne Republiki Południowej Afryki poinformowały o ponownym otwarciu rynku południowoafrykańskiego dla drobiu, mięsa drobiowego i produktów drobiowych z Polski. Od 2016 r. nie mogliśmy eksportować drobiu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wysoce zjadliwą grypą ptaków, która wówczas szalała na terenie naszego kraju. 

r e k l a m aJest to efekt pozytywnych wyników audytu przeprowadzonego w dniach 21-26 lutego 2018 r. Tym samym zniesiony został zakaz eksportu tych towarów nałożony z dniem 6 grudnia 2016 r. na skutek wykrycia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium naszego kraju.

Do eksportu dopuszczone są zatwierdzone zakłady, zgodnie z listą zamieszczoną na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Służby weterynaryjne RPA będą akceptowały wyłącznie mięso drobiowe i produkty drobiowe wyprodukowane od dnia 6 sierpnia 2018 roku.


dkol/ www.gov.pl/rolnictwo
Zdjęcie Pixabay

Polecane dla Ciebie:

article icon

Uprawnienia kontrolne ARiMR

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii