StoryEditor

Pieniądze za szacowanie szkód łowieckich

Na 100 złotych ryczałtu mogą liczyć pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego, którzy zgodnie z nowymi przepisami będą się teraz zajmować szacowaniem szkód łowieckich. Pieniądze na ten cel, łącznie 10 mln zł, będą pochodziły ze środków funduszu leśnego. Nowe przepisy wejdą w życie pod koniec sierpnia.
07.08.2018., 12:08h
Projekt rozporządzenia został przesłany już przez ministerstwo środowiska do konsultacji społecznych i międzyresortowych. To efekt wejścia w życie nowego prawa łowieckiego z 15 czerwca 2018 r., które włączyło w skład zespołów szacujących szkody łowieckie przedstawicieli wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego. Jednocześnie ustawa ta przyznała pracownikom ODR-ów zwrot zryczałtowanych kosztów udziału w szacowaniu szkód łowieckich, a także ustaliła wysokości odszkodowania za te szkody, które będą wypłacane z funduszu leśnego.

Za co pieniądze?

Na zryczałtowane koszty udziału w szacowaniu szkód łowieckich przez przedstawicieli ośrodków doradztwa rolniczego będą się składać:
  • koszty dojazdu do jednej szkody,
  • wynagrodzenie za udział w szacowaniu szkód łowieckich. 

Resort środowiska uznał, że szacowanie jednej szkody trwa około 3 godzin, więc sumaryczne koszty (wraz z dojazdem) udziału w tym procesie przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego wynoszą 99,33 zł. Powyższą kwotę zaokrąglono w górę do 100 zł. Jeżeli przedstawiciel wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego w tym samym dniu bierze udzia...
Pozostało 59% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 14:01