StoryEditor

Sabotaż? Tysiące ton kukurydzy w pociętych rękawach, miliony złotych strat

Na popularnej platformie Tik Tok pojawił się przerażający film. Jego autor pokazuje, że około 100 rękawów z zakiszoną kukurydzą zostało zniszczonych. W każdym rękawie jest ok 180 ton, więc straty można liczyć w milionach złotych.
27.11.2023., 11:59h

Jak widzimy na filmie opublikowanym przez użytkownika jacek.dolec, przez parę minut pokazuje przypuszczalnie około 100 rękawów do zakiszania kukurydzy, które zostały pocięte.

Pocięte rękawy z kukurydzą

Nie wiadomo czy kukurydza była przeznaczona do skarmiania zwierząt, czy do suszenia w późniejszym terminie. Taki sposób przechowywania kukurydzy jest od kilku lat coraz bardziej popularny.

Jak wynika z komentarzy pod filmem, możemy przypuszczać, że zdarzenie miało miejsce na południu województwa opolskiego, w miejscowości Baborów..

Zniszczona kukurydza to około 100 rękawów. Jak podaje jeden z komentujących film, w każdym rękawie do zakiszania znajdowało się 180 ton kukurydzy.

image
FOTO: jacek.dolec

Straty można liczyć w milionach złotych

Szybko kalkulując 100 rękawów po 180 ton kukurydzy to łącznie około 18000 ton. Zakłądając średnią cenę skupu kukurydzy tej jesieni to 400 zł za tonę. Straty więc można liczyć w milionach złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Ceny zbóż i kukurydzy: rynek uwalnia się z kukurydzianej dominacji

Źródło i zdjęcia: jacek.dolec tik tok

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 20:11