StoryEditor

Wystartował ważny program - "Czujka dymu pod każdą strzechą". Na czym polega?

Odpowiednia czujka to wyposażenie w domu, dzięki któremu można uniknąć pożaru. Niestety rzadko jest to praktykowane i w wielu domach, również na wsiach, brakuje takiego sprzętu. Aby poprawić tę sytuację, wystartował program „Czujka dymu pod strzechą”.
25.11.2023., 09:00h

17 listopada przypadał Europejski Dzień Czujki Dymu. Była świetna okazja, aby przypomnieć społeczeństwu o konieczności prewencji w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Z tego też względu wystartował program „Czujka dymu pod każdą strzechą”, który ma poprawić bezpieczeństwo pożarowe na terenach wiejskich.

To właśnie z dala od wielkich miast mamy do czynienia z największym zagrożeniem. Na polskiej wsi wciąż w użytkowaniu są źródła ciepła stwarzające dużo większe ryzyko pożarowe niż w miastach. Dlatego warto dystrybuować czujki dymu na szeroką skalę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dochodzi do wielu zatruć i wypadków.

„Czujka dymu pod każdą strzechą” – na czym polega program?

W całym kraju Ochotnicze Straże Pożarne przeprowadzą akcje edukacyjno-profilaktyczne, aby zmobilizować i zachęcić Polaków do montażu czujek dymu w domach. Ponadto w ramach programu odbędą się domowe testy bezpieczeństwa pożarowego, które można połączyć z montażem czujek dymu. Ta usługa jest całkowicie bezpłatna. Strażacy-ochotnicy na zaproszenie odwiedzą konkretnych mieszkańców, by sprawdzać ich domy pod kątem bezpieczeństwa pożarowego. Program „Czujka dymu pod każdą strzechą” powstał po podpisaniu porozumienia pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP a European Fire Safety Alliance.

Więcej przeczytasz TUTAJ! 

 

na podst. Angelika Drygas, Halowies.pl

fot: envato.elements

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 21:41