StoryEditor

Sławomir Izdebski: Jeszcze nikt nigdy nie upokorzył tak polskich rolników jak Michał Kołodziejczak. Szef OPZZRiOR zaprasza do siebie działaczy AgroUnii

Nie chcemy obietnic wyborczych ale gwarancji załatwienia konkretnych spraw przez wszystkie sztaby wyborcze mówi szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Sławomir Izdebski zaprosił także do swojej organizacji wszystkich działaczy Agro Unii, którzy poczuli się zdradzeni przez Michała Kołodziejczaka.
24.08.2023., 16:08h
Dzisiaj w ministerstwie rolnictwa odbyło się spotkanie zarządu OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych z ministrem rolnictwa Robertem Telusem. - Przedstawiliśmy swoje postulatu i żądania. Jako związki rolnicze jesteśmy wyborcami i mamy swoje wymagania. Chcemy, aby wszyscy począwszy od strony rządowej po wszystkie sztaby wyborcze, nie obiecywali, ale udzielili nam gwarancji. Będziemy przyglądali się wszystkim sztabom wyborczym – mówił na konferencji prasowej przed MRiRW Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZRiOR. 

Lista żądań Sławomira Izdebskiego

OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych przedstawiło następujące postulaty:

  • dziedziczone kredyty na 20-25 lat,
  • ustawa o obszarach wiejskich, które zapewni możliwość prowadzenia tam swobodnej działalności rolniczej,
  • budowa magazynów bez pozwolenia o wielkości nawet do 1000 metrów

- Rozmawialiśmy także na temat rynku owoców miękkich, szczególnie malin. Absolutnie jakiekolwiek skupy interwencyjne nie przynoszą efektów, nie ma sensu wydawać tak ogromnych pieniędzy. Uważamy, że lepiej przeznaczyć te pieniądze dla hodowców trzody chlewnej, którzy mają najtrudniejszą sytuację w celu wyrównania dochodów – kontynuował Sławomir Izdebski z OPZZRiOR. 

Apel do działaczy AgroUnii zdradzonych przez Michała Kołodziejczaka

Szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych zwrócił się także z apelem do działaczy Agro Unii, którym nie spodobała się decyzja Michała Kołodziejczaka o stracie z list Platformy Obywatelskiej.

– Michał napluł w twarz swoim działaczom. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Szkoda działaczy AgroUnii, którzy marzli na drogach, poświęcali swój czas i dzisiaj zostali w taki sposób potraktowani. W moim odczuciu jeszcze nikt nigdy nie upokorzył tak polskich rolników jak zrobił to Michał Kołodziejczak. Zapraszam działaczy Agro Unii, nie zamartwiajcie się, przyjdźcie do nas, współpracujmy. Będziemy razem bronić interesów polskiej wsi. Ja nigdzie nie startuje i będę dalej działaczem rolniczym - powiedział S. Izdebski z OPZZRiOR. 

wk

 

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. listopad 2023 16:55