StoryEditor

System Cemos od firmy Class daje konkretne oszczędności na paliwie. W których ciągnikach można go wykorzystać?

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Partnerem tegorocznych seminariów uprawowych była firma Class Polska. Na naszych spotkaniach z rolnikami reprezentował ją Krzysztof Gomolla. Podczas wywiadu omówiliśmy kwestię innowacyjnych rozwiązań w ciągnikach i maszynach rolniczych. Firma Class Polska oferuje trzy rozwiązania, która wpłyną nie tylko na znaczne oszczędności w wykorzystaniu paliwa, ale również w przypadku nawozów czy materiału siewnego. Co oznacza system Cemos?
19.01.2023., 10:01h

 Dzisiejsze nowoczesne rozwiązania w rolnictwie precyzyjnym, przyczyniają się nie tylko do zwiększenia wydajności, optymalizacji pracy maszyn, ale przede wszystkim wpływają na oszczędność paliwa, nawozów czy materiału siewnego.

Firma Class Polska w swojej ofercie ma trzy takie rozwiązania, które w połączeniu powodują spadek spalania, aż o 16,8% przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy ciągnika.

— Sytuacja geopolityczna zmusza nas do szukania nowych rozwiązań, które sprawią, że paliwo będzie zużywane w mniejszej ilości. Podczas seminarium przedstawiłem trzy takie rozwiązania, które oferuje firma Class, w swoich ciągnikach. Pierwsze z nich to rozwiązanie nowego systemu jazdy automatycznej Cemis 1200, system wspomagania pracy operatora Cemos, a także przekładnia bezstopniowa Cmatic - mówi Krzysztof Gomolla. 

Na czym polegają te trzy rozwiązania w kontekście oszczędności? Jak wygląda to w praktyce? A także, z jakimi kosztami wiąże się doposażenie ciągników w system Cemos i do których jest dedykowany?


Obejrzyj nasz film!

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 07:38