StoryEditor

Tarcza Antykryzysowa pozbawi weterynarzy podwyżek?

Lekarze weterynarii apelują do Premiera, aby nie zabierał Inspekcji Weterynaryjnej obiecanych w zeszłym roku podwyżek. Rząd uzyskał taką możliwość przy okazji uchwalenia tarczy antykryzysowej. 
09.05.2020., 20:05h
Ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 daje Radzie Ministrów możliwość wydania rozporządzenia w zakresie ograniczenia kosztów wynagrodzeń w wielu jednostkach nadzorowanych przez rząd oraz wojewodów, w tym w Inspekcji Weterynaryjnej. Samorząd lekarzy weterynarii obawia się, że w praktyce może to oznaczać cofnięcie wywalczonych z trudem w zeszłym roku podwyżek dla Inspekcji Weterynaryjnej.

- Rozporządzenie, o którym mowa powyżej, może nałożyć obowiązek zmniejszenia zatrudnienia lub wprowadzić mniej korzystne dla pracowników warunki zatrudnienia pogarszając i tak ciężką sytuację w nadzorze weterynaryjnym – czytamy w apelu do premiera Mateusza Morawieckiego.

Jego autorzy proszą szefa rządu, aby uznał  Inspekcję Weterynaryjną za inspekcję o kluczowym znaczeniu dla Państwa, a tym samym o niestosowanie wobec niej rozwiązań przewidzianych w ustawach, których celem jest zwalczanie skutków epidemii koronawirusa.

Samorząd lekarzy weterynarii przypomina, że od wielu lat wskazywał na trudną sytuację finansowo-kadrową w Inspekcji Weterynaryjnej, która skutkowała zmniejszaniem z roku n...
Pozostało 59% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 12:53