StoryEditor

Targi Agromarsz w Marszewie i Krajowe Dni Pola – to już niedługo!

Prezentacja nowoczesnego sprzętu rolniczego, darmowe konsultacje i kiermasz ogrodniczy na targach w Marszewie w połączeniu z Krajowymi Dni Pola. Wstęp na targi jest darmowy. Sprawdź, kiedy się odbędzie!
31.03.2023., 08:03h
Uczestnicy Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie, koło Pleszewa podczas wydarzenia, które odbędzie się 2 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 16:00 będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem rolniczym, a także z urządzeniami, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Podczas targów przewidziany jest także pokaz rękodzieła oraz tradycyjny kiermasz ogrodniczy.

Organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, a wstęp jest darmowy!
– Wiosenne targi w Marszewie to wydarzenie, którego nie może zabraknąć w kalendarzu najważniejszych imprez organizowanych przez WODR. O ich znaczeniu najlepiej świadczy liczba odwiedzających, którzy co roku pojawiają się w Marszewie – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Ponadto, dodaje: – Targi w Marszewie są szansą, aby zapoznać się z nowościami w rolnictwie, aktualną ofertą producentów sprzętu rolniczego oraz skorzystać z darmowych konsultacji i porad ze strony specjalistów WODR oraz innych instytucji rolniczych.

Targi nie tylko dla rolników!

Targi poświęcone są przede wszystkim tematyce rolniczej, ale jak co roku nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, podczas którego będzie można zaopatrzyć się w sadzonki i rośliny. Zaplanowano również pokaz rękodzieła, a także szkolenie na temat nowych zasad przekazywania płatności bezpośrednich. Szkolenie to zostanie przeprowadzone w ramach współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

#KupujŚwiadomie

Podczas targów odbędzie się Kiermasz Wielkanocny w ramach promocji akcji #KupujŚwiadomie. Będą brali w nim udział producenci żywności, którzy działają w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, sprzedaży bezpośredniej oraz innych form, których zadaniem jest wspieranie i dostarczanie na rynek żywości bezpośrednio z gospodarstwa.Targom będzie towarzyszył Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Krajowe Dni Pola – „Rolnictwo Innowacyjne”

Targi w Marszewie to jedna z imprez, która towarzyszy już IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023. W tym roku po raz pierwszy odbędą się w Wielkopolsce w dniach od 3 do 5 czerwca w Sielinku, koło Opalenicy. Krajowe Dni Pola to jedno z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. W tym roku zaplanowane jest na terenie o powierzchni 18 hektarów, gdzie podziwiać będzie można ponad 400 odmian roślin uprawnych, a także zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w branży rolniczej.
Tegorocznym hasłem Krajowych Dni Pola jest „Rolnictwo Innowacyjne”, a na odwiedzających czeka wiele atrakcji, takich jak energia dla rolnictwa, wystawa zwierząt hodowlanych, ogrodnictwo, rozwój obszarów wiejskich, wielkopolskie rękodzieło, a także występy regionalnych zespołów muzycznych.

Program targów w Marszewie:

  • 9.00 – Rozpoczęcie targów,
  • 11.00 – 12.00 – Uroczyste otwarcie (plac otwarcia, główny teren targów),
  • 12.15 – 12.45 – Koncert szkolnej orkiestry dętej „Happy Marszew Band” ZS CKR – plac otwarcia, główny teren targów,
  • 11.00 – 14.00 – Warsztaty tematyczne „Rękodzielnictwo – tradycja, relaks, dodatkowy dochód” – hala namiotowa przy kiermaszu ogrodniczym,
  • 9.00 – 16.00 – Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii
  • 9.00 – 16.00 – Kiermasz ogrodniczy
  • 16.00 – Zakończenie targów
Miejsce: Marszew, koło Pleszewa (siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7; Marszew 25, 63-300 Pleszew)


Wydarzenia towarzyszące targom:
  • 9.00–16.00 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie (obiekty szkoły),
  • 13.00 – Szkolenie „Nowe zasady dopłat bezpośrednich w świetle Krajowego Planu Strategicznego” (aula szkoły).
Parking dla zwiedzających: pole demonstracyjne WODR, stadion w Marszewie
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 11:02