Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

UE przeznaczy 250 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół

Obrazek

Komisja Europejska opublikowała budżet programu UE dla szkół na rok szkolny 2020/2021. 145 mln euro przeznaczono na dystrybucję owoców i warzyw, a 105 mln euro na dystrybucję mleka i przetworów mlecznych dla uczniów.

Dominika Mulak2 kwietnia 2020, 16:33
W ciągu ostatniego roku szkolnego (2018/2019) ta inicjatywa zapewniła ponad 20 milionom dzieci w całej UE dostęp do mleka, owoców i warzyw w szkołach.

- W obecnej sytuacji jeszcze ważniejsze jest, aby dzieci w całej Unii Europejskiej wiedziały i rozumiały, skąd pochodzi nasza żywność. Możemy być dumni z pożywnej, bezpiecznej i wysokiej jakości żywności, którą produkują nasi rolnicy. Dzięki unijnemu programowi szkolnemu dzieci mogą uczyć się o żywieniu i rolnictwie, przyjmując jednocześnie zdrowe nawyki żywieniowe - powiedział Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Na tegoroczną realizację obecnego programu szkolnego wpływ ma zamykanie szkół w całej UE ze względu na pandemię koronawirusa. Komisja Europejska wyjaśniła, że trwający kryzys można uznać za przyczynę „siły wyższej”, co pozwala państwom członkowskim na zwrócenie dostawcom towarów łatwo psujących się (owoców, warzyw i produktów mlecznych), które miały być rozprowadzane do szkół uczestniczących w programie. Produkty mogą być również przekazywane szpitalom, organizacjom charytatywnym i bankom żywności itp. w celu dotarcia do osób potrzebujących.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)