StoryEditor

Ukradł 115 prosiaków z chlewni – „24-latek odziany w bluzę typu ninja”

W Gostyniu został zatrzymany 24-latek, który włamał się do chlewni, kradnąc aż 115 warchlaków, wycenionych na 46 tys. złotych. Znaleziono także rolnika, który te kradzione prosiaki kupił. Jakie zarzuty im postawiono?
26.10.2023., 10:10h
Do kradzieży 115 warchlaków, doszło w dwóch gospodarstwach mieszczących się w powiecie gostyńskim. Gospodarstwa te należą do jednego właściciela, który wartość start ocenił na 46 tys. złotych.

Były pracownik okradł gospodarstwo

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu ustalili, że zatrzymany przez nich 24-latek to były pracownik gospodarstwa, który nocą z 30 września na 1 października odziany w bluzę typu ninja, sforsował drzwi chlewni i wyniósł w workach po paszy 40 warchlaków. To było pierwsze włamanie. Na następne udał się do kolejnego gospodarstwa i w podobny sposób, wystawiając drzwi z zawiasów, dostał się do chlewni i ukradł kolejne 40 prosiaków. Aby to się udało, zwierzęta otrzymały środek uspokajający.
Skradzione prosiaki zostały sprzedane jeszcze tej samej nocy 31-letniemy rolnikowi z tego samego powiatu.

Na tym nie koniec. Po tygodniu wrócił ponownie do chlewni, kradnąc 35 sztuk warchlaków, które trafiły do tego samego kupującego.

24-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, przyznając się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 31-latek, który zakupił kradzione zwierzęta, usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Bernat Patrycja na podst. gostyn policja
Fot: canva
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 19:14