StoryEditor

W oborze bydło spłonęło żywcem - straty gospodarza są ogromne

Około 20 sztuk bydła padło podczas pożaru obory. Do zdarzenia doszło we wsi Dalki w powiecie gnieźnieńskim w Wielkopolsce.
25.10.2022., 09:10h
Informacja o pożarze budynku inwentarskiego do stanowiska kierowania komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie dotarła 24 października o godzinie 10.44.

Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru 

Jak informuje mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin, z zespołu Prasowego komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Mnichowie

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar obory, w której znajdowało się bydło. Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem straży pożarnej oraz ewakuował cztery sztuki bydła w miejsce bezpieczne. 

Większa część stada nie przeżyła pożaru 

Przybyli na miejsce ratownicy opanowali żywioł i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.  

– Niestety większa część stada znajdująca się w tej części obory nie przeżyła pożaru. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Następnie oddymiono obiekt przy użyciu wentylatora nadciśnieniowego. O zaistniałej sytuacji poinformowano powiatowego inspektora weterynarii oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii. Okoliczności zdarzenia ustala policja – informuje gnieźnieńska komenda PPSP.

Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad 300 tys. zł.

fot. KPPSP w Gnieźnie
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:53