Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

UP w Poznaniu najlepszą uczelnią rolniczą w Polsce

Obrazek

Najnowszy ranking Perspektywy utrzymał zwycięzcę – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie już przed rokiem spadła na drugą pozycję – na pierwszym miejscu po raz kolejny zagościł Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Aneta Lewandowska29 maja 2018, 14:21
To już 19. edycja rankingu Perspektywy. Podsumowanie roku okazało się być szczęśliwe dla UP w Poznaniu, który zdobył tytuł najlepszej rolniczej uczelni w Polsce. Ranking uwzględnia takie wskaźniki jak Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Dzięki temu jest to jedno z najważniejszych zestawień na miedzynarodowym rynku edukacji. 

Leśnicy górą


W rankingu Kierunków Studiów w kategorii kierunki rolnicze i leśne po raz kolejny na pierwszym miejscu pojawił się Wydział Leśny UP w Poznaniu i uzyskał maksymalną liczbę punków (100). Zootechnika na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach poznańskiej uczelni spadła w tym roku z pozycji 1 na 2. Weterynaria z tego samego wydziału wciąż na miejscu 5.

Architektura Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu utrzymuje się na drugiej pozycji. Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii spadł z pozycji 6 na 4

Poznański UP z dobrym zatrudnieniem po studiach


UP w Poznaniu charakteryzuje nie tylko wysoki poziom akademicki, ale także dobry wskaźnik wysokości zarobków oraz zatrudnienia absolwentów – według ogólnopolskiego badania MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Co więcej, taki wskaźnik na tle innych uczelni nie jest miarodajny, ponieważ nie uwzględnia absolwentów zarejestrowanych w KRUS, a takich jest sporo po uczelni rolniczej, jaką jest poznański UP.
 
źródło i fot: UP w Poznaniu


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)