StoryEditor

USDA: Jakie działania wspierające rolników w 2023 roku przygotował amerykański departament rolnictwa?

Amerykański departament rolnictwa będzie w 2023 roku kontynuował programy wpierające rolników, głównie inwestując w produkcję nawozów i zabezpieczenie farmerów przed klęskami żywiołowymi, o czym poinformował Tom Vilsack, sekretarz USDA. Na jakie korzyści mogą liczyć amerykańscy rolnicy?
16.01.2023., 16:01h

Wsparcie na utrzymanie produkcji

American Farm Bureau Federation, znana również jako Farm Bureau, to amerykańska firma ubezpieczeniowa i grupa lobbingowa reprezentująca amerykański przemysł rolny i rolników. Na dorocznym kongresie Farm Bureau, który odbył się na początku stycznia 2023 r., sekretarz rolnictwa Tom Vilsack ogłosił kilka ważnych zmian w polityce Departamentu Rolnictwa USA (USDA), które mają przynieść korzyści rolnikom, hodowcom i producentom rolnym w całym kraju.

– W USDA naszym celem jest zapewnienie wszystkim rolnikom, w tym nowym i niedostatecznie branym pod uwagę producentom, możliwości otrzymania pomocy, której potrzebują, aby kontynuować działalność rolniczą, budować i utrzymywać swoją przewagę konkurencyjną oraz uzyskać dostęp do większej liczby nowych i lepszych rynków – powiedział Vilsack, który przemawiał na tegorocznym kongresie – Pracując razem możemy zapewnić, że amerykańskie rolnictwo jest jak nigdy dotąd odporne, poprzez wdrożenie kompleksowego podejścia do pomocy w sytuacjach kryzysowych, poprzez obniżenie nakładów przez inwestycje w krajową produkcję nawozów oraz poprzez promowanie konkurencji na rynkach rolnych....

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 13:27