StoryEditor

Naczepa w ogniu. Kierowca przewoził 700 szt. prosiąt!

Cztery strażackie zastępy gasiły płonącą naczepę z prosiętami na pasie awaryjnym autostrady A2. W tym czasie ruch w kierunku Warszawy odbywał się tylko pasem szybkim.
16.01.2023., 11:01h
Do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na 107 km autostrady A2 wpłynęło 12 stycznia o godz. 03:37.

Kierowca odłączył ciągnik od naczepy 

Jak informuje asp. Szymon Maciejewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyśl, po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy z Nowego Tomyśla i Bolewic zastali samochód ciężarowy wraz z naczepą znajdująca się na pasie awaryjnym nitki południowej. 

– Pożarem objęta była tylna oś naczepy, w której przewożone było 700 sztuk prosiąt. Kierowca pojazdu przed przybyciem SP na miejsce zdarzenia odłączył ciągnik siodłowy od naczepy i podjął próbę gaszenia pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej. Działania strażaków polegały natomiast na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palącą się naczepę.

Drugi kierowca uskarżał się na duszności

W czasie akcji gaśniczej ruch w kierunku Warszawy odbywał się tylko lewym pasem. Jak podaje asp. Maciejewski, w wyniku pożaru około 10 sztuk prosiąt zdechło, dlatego też wezwano na miejsce powiatowego lekarza weterynarii. 

– W trakcie prowadzenia działań drugiemu kierowcy, który w początkowej fazie podjął próbę gaszenia zaczął uskarżać się na duszności, została udzielona mu pierwsza pomoc przez ratowników będących na miejscu pożaru
 
źródło, fot.: KPPSP w Nowym Tomyślu

pożar prosięta a2
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 12:39