StoryEditor

W tym tygodniu kolejne blokady

Niezależnie od protestów w stolicy zapowiadanych na czwartek 19. lutego przez OPZZ i "Solidarność" RI, w całym kraju w najbliższych dniach będą miały miejsce blokady dróg.
16.02.2015., 09:02h

Od poniedziałku 16. lutego w Wielkopolsce będzie blokowana droga nr 11 w Ujściu k. Piły oraz droga nr 10 w Kosztowie. Jak długo? Prezes powiatowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Andrzej Gryczka mówi, że rolnicy nie wiedzą jak długo potrwa blokada. Dodaje, że przedstawiciele powiatu pilskiego pojadą do Warszawy w czwartek do "zielonego miasteczka" i będą czekać na rezultat czwartkowych protestów i rozmów w stolicy.

Natomiast od środy będą protestować także rolnicy z powiatu złotowskiego, którzy chcą blokować skrzyżowanie dróg nr 11 i 22 w miejscowości Podgaje. Rolnicy wyjdą na drogę nr 241 we wtorek 17. lutego w Morakowie (pow. wągrowiecki) i będą blokowali przejście dla pieszych.

W poniedziałek 16. lutego będą protestować także kujawsko-pomorscy rolnicy. O godz. 11:00 mają zebrać się w miejscowości Pawłówek i stamtąd jechać ciągnikami i samochodami do Bydgoszczy.

Blokady trwają nieustannie na Wschodzie Polski, gdzie rolnicy blokują drogi w miejscowościach: Porosły, Zabłudów, Zdany i Międzyrzec Podlaski. O tym, gdzie odbywają się rolnicze protesty, będziemy informować na bieżąco na naszym portalu. bcz

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 15:32