StoryEditor

Więcej nawozów z Tarnowa

Historia założonej w 1927 r. Państwowej Fabryki Związków Azotowych, później Zakładów Azotowych, następnie Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. a obecnie Grupy Azoty S.A. to ponad osiemdziesiąt pięć lat tradycji. Dzisiaj jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych europejskich marek branży chemicznej.
01.07.2015., 16:07h

Marka ta ma okazję rozwijać się dalej. Może mieć to miejsce dzięki inwestycją w produkcję.  Dzisiaj, 1 lipca 2015 r., w obecności Ministra Skarbu Państwa, Andrzeja Czerwińskiego miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę drugiej Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów II w Tarnowie.

- Jestem zadowolony, że grupa Azoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny, którego wartość do 2020 r. osiągnie 7 mld zł. -  zaznaczył minister Czerwiński. Dodał: - Spółka jest wizytówką polskiego przemysłu chemicznego i daje mi, jako nadzorującemu ją w imieniu Skarbu Państwa, powód do dumy.

Grupa Azoty konsekwentnie realizuje plan, aby uczynić polską chemię najnowocześniejszym sektorem polskiego przemysłu. 

- Dziś stawiamy kolejny ważny krok do urzeczywistnienia tych planów. Polska chemia staje się symbolem nowoczesności nie tylko u nas w kraju, ale w całej Europie i na świecie -  mówił w czasie uroczystości Paweł Jarczewski, prezes Zarządu Grupy Azoty. Podpisanie aktu erekcyjnego Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów to jedno z 68 zadań inwestycyjnych zaplanowanych w ramach strategii rozwoju Grupy Azoty. W ciągu kolejnych 5 lat  realizowane będą inwestycje o wartości ponad 1 mld złotych. pb

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:22