Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielki pożar pod Poznaniem – spłonęło 70 hektarów jęczmienia!

Obrazek

Tuż przed godziną 13:00 w Konarzewie k. Poznania na polu jęczmienia wybuchł pożar. Dym widać z odległości kilkunastu kilometrów.

Bartłomiej Czekała30 czerwca 2019, 15:37
Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej z pobliskich jednostek OSP i poznańskiej PSP. Ze wstępnych informacji wynika,, że płonie kilkanaście hektarów jęczmienia. Nie wiadomo jeszcze, czy pożar wywołała iskra z kombajnu lub ciągnika rolniczego czy było to przypadkowe zaprószenie ognia.Pożar pojawił się na polu w okolicach Konarzewa między miejscowościami Dąbrówka i Dopiewo. W tej części Wielkopolski temperatura w cieniu sięga 36 i 37 st. Celsjusza. Od wielu dni nie padał deszcz, dlatego zboża usychają na pniu, trawa na poboczach jest sucha, a ściółka w lasach wręcz przesuszona. W takich warunkach bardzo łatwo o pożar, który trudno jest potem opanować i ugasić. Przy takich temperaturach i przy nawet umiarkowanym wietrze strażacy mają bardzo utrudnione zadanie.

Aktualizacja 19:36

Strażakom udało się opanować ogień, ale niestety spłonęło ok. 70 hektarów zboża...

Kilkadziesiąt kilometrów na południe w okolicach Gostynia także zapaliło się zboże. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej i ogień był na tyle silny, że do gaszenia użyto także samolotów i helikopterów. Spaliło się ok. 200 ha zboża.


Fot. Tomasz Wojciechowski/Twitter

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy