StoryEditor

Zachodniopomorskie: protesty w całym województwie

Zachodniopomorska "Solidarność" ruszyła na drogi w całym województwie. Jeśli nikt nie pochyli się nad postulatami, zaostrzą formę manifestacji! Jakie są ich żądania i gdzie dokładnie będą protestować? 
18.01.2022., 11:01h

Dziś we wszystkich powiatach województwa ruszają protesty zachodniopomorskich rolników. Według "Solidarności" RI, rolnicy nie mają już innego wyjścia, jak tylko wyjść na drogi. Sytuacja rodzinnych gospodarstw staje się krytyczna. Rolnicy podkreślają, że kilkukrotnie zgłaszali swoje problemy, jednak żadne z nich nie zostały rozwiązane. 


_

Gdzie odbywają się protesty rolników?

Rolnicy planowali wyjechać na drogi 18 powiatów wojewódzkich. Rolnicy oprócz klasycznych blokad zamierzają jeździć ciągnikami na zakupy do dyskontów, żeby utrudniać ruch. Poniżej mapa:

Powiat stargardzki

Tu protest ma się rozpocząć w Krąpieli przy pałacu o godz. 11. Stamtąd ciągniki ruszą DK10 do Wapnicy. Zakończenie manifestacji przewidziane jest na godz. 15.00.

Powiat pyrzycki

Protest rozpocznie się przy Asgumie w Lipianach o godz. 9.00. Przejazd ciągników został zaplanowany w godz. 9-12.30 do Wapnicy.

Powiat gryfiński

Protest rozpocznie się w Baniach przy urzędzie gminy o godz. 10.00.Ciągniki przejadą przez Pyrzyce. Utrudnienia potrwają do 13.00.

Powiat myśliborski, wałecki, sławiński, białogardzki, świdwiński, policki, kamieński

Tu rolnicy indywidualnie w różnych miejscowościach w godz. 11-14 będą jeździć oflagowanymi traktorami po zakupy do dyskontów.

Powiat choszczeński

Protest rolników ma się rozpocząć o godz. 11.00 przy Big Barze. Stamtąd kolumna ciągników wyjedzie na DK 10 w kierunku Wapnicy. Strajk zakończy się o godz. 15.00

Powiat drawski

Tu protest ma się rozpocząć o godz. 11. Na parkingu przy jeziorze, skąd kolumna traktorów przejedzie do Czaplinka i Złocieńca. Część ciągników skieruje się na drogę Wierzchowo-Złocieniec. Utrudnienia przewidywane są do godz. 13.00.

Powiat szczecinecki

W Szczecinku protest rolników ma się rozpocząć o godz. 11.00 na ul. Poprzecznej. Stamtąd kolumna traktorów ma wyjechać na DK11 w kierunku Sokolnik. Utrudnienia potrwają do 14.00.

Powiat koszaliński

Tu odbędą się dwa przejazdy. W godz. 11-17.00 ciągnik zablokują DK6 na trasie Biesiekierz-Koszalin-Sianów. Natomiast na DK 25 utrudnienia wystąpią w okolicach Bobolic i Białego Bory w godz. 11-14.00.

Powiat kołobrzeski

Tu protest rolników ma się rozpocząć o godz. 11.00 w Rzesznikowie. Stamtąd kolumna traktorów ma wyjechać na DK6 w kierunku Karlina. Utrudnienia potrwają do 16.00.

Powiat łobeski

Rolnicy z gm. Dobra, Radowo Małe i Węgorzyno spotkają się w miejscowości Siedlice o 12.00, skąd ruszą ciągnikami w kierunku Strzmieli, Łobeza i Węgorzyna. Koniec strajku przewidziano na godz. 15.00.

Powiat goleniowski

Tu protest ma się rozpocząć w Maszewie przy stacji paliw o godz. 11. 00. Stamtąd ciągniki ruszą do Goleniowa i Nowogardu. Zakończenie manifestacji przewidziane jest na godz. 15.00.

Powiat gryficki

W powiecie tym protest rolników ma się rozpocząć o godz. 11.00 w Płotach przy wiadukcie drogi S6. Stamtąd kolumna traktorów ma wyjechać na DK109 w kierunku Gryfic. Utrudnienia potrwają do 15.00.

_

_

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl
Fot. FB GR Buchajczyk 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 17:16