StoryEditor

Zmiany w ARiMR – nowa misja prezesa Obajtka

Daniel Obajtek nie będzie już prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 2 marca br. obejmie funkcję Prezesa Zarządu spółki Energa SA.
11.02.2017., 09:02h

Ta zmiana stanowiska nie jest jednak dla Obajtka karą czy degradacją. Wręcz przeciwnie – uznawany przez obecne władze za sprawnego reformatora i reorganizatora aktualny prezes ARiMR dostał kolejne, ambitne zadanie. Po tym jak udało mu się usprawnić funkcjonowanie Agencji, teraz ma zrobić to samo w ważnej państwowej spółce jaką jest Energa SA.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Dotychczasowym prezesem spółki był Dariusz Kaśków, który od początku swojego urzędowania miał za zadanie wprowadzić liczne zmiany w firmie. Te jednak – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – przebiegały zbyt wolno, stąd zapewne decyzja o zmianie Kaśkowa na Obajtka.

Rada Nadzorcza spółki Energa SA, podczas obrad w dniu 10 lutego 2017 roku, powołała w skład Zarządu V kadencji trzech nowych członków. Pełnienie funkcji Prezesa Zarządu powierzyła Danielowi Obajtkowi, Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych – Jackowi Kościelniakowi, a Wiceprezesa ds. Operacyjnych – Alicji Barbarze Klimiuk.

Nowy Prezes Zarządu rozpocznie pracę 2 marca br., Wiceprezes ds. Operacyjnych w dniu 1 marca br., a Wiceprezes ds. Finansowych już 11 lutego br. Jacek Kościelniak z dniem 10 lutego 2017 r. złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Energa SA.

W skład Zarządu Energa SA wchodzą również Grzegorz Ksepko, Wiceprezes ds. Korporacyjnych oraz Mariola Anna Zmudzińska, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich.

O tym, że Daniel Obajtek zmieni pracodawcę poinformowała Grupa Energa na swojej stronie internetowej. ARiMR na razie milczy na temat zmiany na stanowisku prezesa. Nie wiadomo także, kto miałby zastąpić Obajtka na tym stanowisku.  bcz

Źródło: Energa

Fot. ARiMR

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 22:41