StoryEditor

XV Dzień Buraka Cukrowego w Trzciance

Po raz 15. plantatorzy buraków cukrowych, odstawiający swój surowiec do zakładów w Chełmży i Opalenicy, spotkali się na Dniu Buraka Cukrowego, organizowanego przez spółkę Nordzucker Polska SA.
17.06.2014., 16:06h

Licznie przybyłych na poletka demonstracyjne rolników powitał prezes Zarządu Nordzucker Polska SA Jarosław Kamieniarz, który uspokajał, że zmiany na rynku cukru nie wpłyną na ograniczenie działalności koncernu.

- Przyjęliśmy jakiś czas temu plan 20-20-20, który zakłada, że w 2020 roku 20% wiodących plantatorów buraków cukrowych będzie produkować 20 ton cukru z 1 ha i jesteśmy na dobrej drodze, by ten cel zrealizować - mówił Jarosław Kamieniarz.

Dzień Buraka Cukrowego odbywa się rokrocznie, ale na terenie działania zakładu produkcyjnego w Opalenicy impreza przypada co drugi rok. W ubiegłym roku 14. edycja imprezy odbyła się na obszarze działania zakałdu produkcyjnego w Chełmży.

Rolnicy mogli zapoznać się z wynikami doświadczeń realizowanych przez inspektorów zakładu w Opalenicy na plantacji buraków należących do Zespołu Szkół Rolnicze CKU w Trzciance, które było współorganizatorem imprezy. Wspólnie z firmami chemicznymi opracowano różne warianty ochrony herbicydowej buraków cukrowych, a z firmami nawozowymi - różne warianty nawożenia plantacji.

Dodatkowo można było się zapoznać z konsekwencjami opóźnionego siewu buraków, niedoborów składników pokarmowych, czy też nieprawidłowego stosowania herbicydów.

Swoją ofertę przedstawiły rolnikom firmy związane z uprawą, ochroną, nawożeniem i zbiorem buraków cukrowych. bcz

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 18:41