StoryEditor

Ceny bydła – dalej spokojnie, mimo burzy

Mimo nerwowej sytuacji wśród hodowców bydła oraz niepewności w zakładach, na razie ceny nie ulegają dużym zmianom. W pojedynczych zakładach obniżono stawki za byki.
14.10.2020., 13:10h
Sytuacja związana z debatą polityczną na temat nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt oraz licznych i głośnych protestów rolników w całej Polsce, ale również w Warszawie, na razie pozostaje bez wpływu na stawki za bydło. Jednak nie można mówić o stabilności, bo sektor wołowiny stoi przed obliczem wielu zagrożeń, które pukają do drzwi...

Od czwartku zapewne wejdą nowe ograniczenia, związane z czerwonymi strefami, nasileniem intensywności zachorowań na koronawirusa, co niestety ponownie dotknie sektor HORECA (restauracje, puby, bary i stołówki pracownicze). Podobnie będzie zapewne za granicą u naszych odbiorców żywca i wołowiny, więc okres, który normalnie powinien być związany z podwyżkami stawek za bydło (III i IV kwartał), niestety przyniesie niekorzystne zmiany. 

Z sondy cenowej wynika, że jedynie kilka zakładów obniżyło stawki za byki, o około 20-30 gr/kg wagi poubojowej. Cenniki wagi żywej nie uległy zmianom. Ceny jałówek i krów na razie również się nie zmieniły.

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,63 zł/kg, za byka w klasie O 12,20 zł/kg wbc. Za jałówki w ...
Pozostało 40% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 01:36