StoryEditor

Skup bydła: ceny skupu wzrosły w wybranych ubojniach. Których?

Oferowane w zakładach ceny skupu utrzymują się na stabilnym poziomie. Mimo, że zapowiadano spadki, w wybranych ubojniach odnotowano podwyżki cen bydła. Ile zakłady mięsne płacą w tym tygodniu za byki, krowy i jałówki?
21.02.2023., 14:02h

Nieznaczna zmiana ceny w UE

Średnia cena skupu bydła dla wszystkich kategorii w Unii Europejskiej spadła o 0,42%. Mimo nieznacznych ruchów w dół na unijnym rynku bydła dla jałówek rzeźnych (-0,01%), krów (-0,23%) i byków (-1,72%), wzrosły stawki za cielęta i młode bydło rzeźne (od 8-12 miesięcy) – o 4,34%. 

Dane z Komisji Europejskiej pod koniec ubiegłego tygodnia wskazywały, że stawki skupu w Holandii, Hiszpanii i Polsce nie zmieniły się od poprzedniego tygodnia.

Niemcy: łagodne podwyżki cen skupu na rynku bydła  

Na niemieckim rynku cen bydła rzeźnego ostatnie tygodnie pozostają pod znakiem niewielkich zmian w cennikach. Na problemy z odsprzedażą narzekają rzeźnie, a konsumenci nie są skłonni płacić więcej w sklepach, co jest efektem wyższych cen . Podaż spotkała się z nieco żywszym popytem, i w połowie miesiąca ceny bydła zaczęły delikatnie rosnąć - skupujący oferowali umiarkowane dopłaty, aby pobudzić chęć sprzedaży bydła rzeźnego. 

Analitycy rynkowi prognozują, że popyt prawdopodobnie będzie nadal wzrastał, bo stopniowo rozpoczynają się przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Rynek wołowiny na świecie

W...

Pozostało 81% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 08:02