StoryEditor

Skup bydła: ruch zamarł, stawki w górę

W skupach mniejszy ruch niż zwykle – mróz zrobił swoje i hodowcy niechętnie w ostatnim tygodniu decydowali się na sprzedaż. Lokalnie brakowało towaru, więc stawki lekko poszły w górę.
02.03.2018., 08:03h
Od połowy stycznia popyt i podaż bydła zrównoważyły się do tego stopnia, że obserwowaliśmy stabilizację cen. Wprawdzie cena mleka zaczęła spadać, ale nie widać tego jeszcze w skupach – wciąż w większości mleczarń cena jest jeszcze na tyle wysoka, że rolnicy niechętnie sprzedają krowy.
 
Zakłady spodziewają się w najbliższych 2 tygodniach bardziej ożywionego ruchu – mrozy mają ustąpić, zbliża się okres przedświąteczny. Co więcej – część hodowców planuje pieniędzmi ze sprzedaży bydło pokryć najpilniejsze wydatki związane z rozpoczęciem prac polowych. Ci, którzy liczyli na Agencję w tej kwestii wiedzą już, że środków będą zmuszeni szukać gdzie indziej.
– Spodziewamy się więc i większego popytu i większej podaży – usłyszeliśmy w ubojniach. Od tego co przeważy, będzie w najbliższym czasie zależeć cena.

Byki wysokoZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że zmieniły się ceny maksymalne za byki, a stawki minimalne pozostały bez zmian. Aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,90 zł netto/kg, a najniższa to nadal 12,90 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ub...
Pozostało 32% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:33