StoryEditor

Zmiany – Dobrostan krów mamek na oświadczenie!

Kto złożył wnioski o płatność dobrostanową do krów mamek po 28 maja br. będzie musiał złożyć oświadczenie do powiatowego biura ARiMR, a wniosek powinien przejść bez większych problemów – pamiętajcie o konieczności spełnienia wymogu 140 dni (w oświadczeniu)!
18.06.2020., 14:06h
W związku z tym, że składanie wniosków o płatności bezpośrednie, a także o płatność dobrostanową dotyczącą krów mamek przedłużono z 15 maja br. na 15 czerwca br. hodowcy, którzy złożyli wnioski po 28 maja br. nie załapaliby się na spełnienie wymagań dotyczących terminu wypasu (byłoby ich zbyt mało), Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zaapelował w tej sprawie do resortu rolnictwa, aby wprowadzono stosowne zmiany legislacyjne, ponieważ ta informacja dotarła do rolników zbyt późno. Ośrodki Doradztwa Rolniczego otrzymały takową wiadomość dopiero 28 maja br., a więc w ostatnim dniu składania wniosków, tak aby uzyskać płatność do wypasu przez co najmniej 140 dni. 

Zgodnie z odpowiedzią z Ryszarda Kamińskiego z MRiRW do Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego;

Przychylając się do wniosku Pana Prezesa, uprzejmie informuję, że w świetle ww. rozporządzenia, wymóg wypasu co najmniej 140 dni w ramach wariantu 2.3. Dobrostan krów mamek zostanie uznany za spełniony, o ile rolnik, który złożył wniosek po dniu 1 kwietnia 2020 r., w oświadczeniu składanym do kierownictwa biura powiatowego ARiMR, potwier...
Pozostało 50% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:06