StoryEditor

Ceny bydła – znów ruszyły do góry!

Mimo ubiegłotygodniowego przystopowania podwyżek, w tym tygodniu kolejne zakłady wprowadziły korekty cenników – stawki poszły w górę!
16.06.2020., 13:06h
Stawki za skupowane bydło w tym tygodniu znowu lekko podniesiono. Sytuacja na rynku jest niezbyt stabilna, bo towaru jest dużo, rolnicy czekają nawet 2 tygodnie na odbiór żywca i sprzedaż. Hodowcy w sprzedaży są bardziej ostrożni, czekają na dobre ceny, z kolei zakłady czekają na większe zamówienia. Ruch w branży jest trochę silniej wzmożony, jednak nie można absolutnie mówić o stabilizacji.

Większość z naszych największych eksporterów nadal zmaga się ze skutkami koronawirusa, a liczba zgonów nadal rośnie. Mimo zniesionych restrykcji i uruchomienia sektora HORECA wszyscy zachowują zdrowy rozsądek, który niestety niekorzystnie wpływa na wzrost zapotrzebowania na wołowinę. Potrzeba czasu na stabilizację europejskiego rynku. 

Stawki od ubiegłego tygodnia wzrosły w przypadku byczków, krów i jałówek w wadze poubojowej o około 20 gr/kg. W rozliczeniu wagi żywej niestety nie widać wzrostu, w przypadku żadnej z kategorii. 

W UE ceny także powoli rosną w stosunku do ubiegłego tygodnia, w Niemczech około 0,6 do 3,4%, we Francji obserwujemy nieco mniejsze wzrosty około 0,3-1,6%, w Hiszpanii od 3 do 6%, we Włoszech od 2 do 10%, największy wzrost ...
Pozostało 45% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 14:57