StoryEditor

Zrównoważona hodowla wołowiny - polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu już wkrótce!

W ramach sieci BovINE odbędzie się pierwsze międzynarodowe spotkanie. Niedawno 9 państw członkowskich debatowało nad sytuacją i problemami swoich rynków wołowiny, teraz przyszedł czas na podsumowanie i wymianę informacji. 
27.11.2020., 09:11h
Niedawno, bo 5 listopada br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Krajowym Spotkaniu Sektora Wołowiny w ramach sieci BovINE, którą tworzy 9 państw członkowskich. Inicjatywa ma na celu wymianę dobrych praktyk, wiedzy, pomysłów na rozwój oraz poruszanie i rozwiązywanie aktualnych problemów w sektorze. Podobne spotkania odbyły się w pozostałych 8 krajach i brali w nich udział, tak jak w Polsce – hodowcy, naukowcy, przetwórcy i eksperci. 

Wypracowane wnioski będą przedstawione na międzynarodowym spotkaniu Zrównoważona hodowla wołowiny - polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu – 1 grudnia 2020 r. (program od 9:30 do 16:15).

Gospodarzem spotkania będzie kierownik polskiej sieci Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się online, zaproszeni są hodowcy bydła mięsnego i wszystkie zainteresowane strony z tego sektora. 

Dyskusja będzie poprowadzona, podobnie jak w przypadku krajowego spotkania, w czterech najważniejszych filarach i sesjach networkingowych – społeczno-gospodarczej odporności, zdrowia i dobrostanu zwierząt, wydajności produkcji i jakości wołowiny oraz zrównoważonej produkcji względem środowiska. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wizycie na polskich fermach bydła mięsnego. 

Zachęcamy do wzięcia udziału międzynarodowym spotkaniu BovINE – ZAREJESTRUJ SIĘ. 

dkol
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 11:08