StoryEditor

Ceny bydła – niewielkie zmiany stawek

Ceny w skupie w ostatnich dniach niewiele się zmieniają. Sytuacja na rynku nadal jest niepewna.
10.11.2020., 14:11h
Od ubiegłego tygodnia stawki za bydło niewiele się zmieniły. Można wyczuć lekki rynkowy zastój. Sektor HORECA znowu przystopował w UE, ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa i wprowadzanych ograniczeń.

W Polsce restauracje i fast foody działają w oparciu o dostawę na wynos, stąd zapotrzebowanie na wołowinę jest mniejsze. Problemy pojawiają się także na rynku cieląt, których ceny są bardzo niskie, jest ich dużo, a rolnicy boją się wstawiać nowe rzuty, mimo dość dobrego roku ze względu na dużą ilość pasz objętościowych. 

Mimo, że nie wszystkie zakłady obniżyły stawki, to widać spadek cen, głównie w kategorii krów, zarówno w wadze żywej i poubojowej o około 20 gr/kg. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,61 zł/kg, za byka w klasie O 12,19 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,62 zł/kg, a za klasę O 11,89 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,64 zł/kg, a w klasie O za około 10,57 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,18 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,07 ...
Pozostało 27% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:55