StoryEditor

Ceny bydła – byki i jałówki mocno tanieją

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami pracowników punktów skupu bydła niestety notujemy spadek cen byków i jałówek. Większość zakładów obniżyło stawki.
09.03.2020., 13:03h
W tym tygodniu nie mamy dobrych informacji. Niestety po zeszłotygodniowych lekkich podwyżkach, zakłady w tym tygodniu obniżają masowo ceny. Niestety będzie to sporo kosztować kieszeń hodowców. 

Większość zakładów dokonała korekty cenników od 20 do 50 gr/kg w wadze bitej ciepłej, zarówno jałówek i krów. Niestety wszystkiemu winien jest koronawirus, który powoduje obniżenie zapotrzebowania na nasze bydło na Włoskim rynku (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ). Coraz mniej tirów kursuje w tamtym kierunku. 

W całej Europie rośnie liczba przypadków koronawirusa m.in. we Włoszech (ok. 7500 osób zakażonych), ale także we Francji (około 500 przypadków) i Niemczech (około 1000 przypadków). To nasi najwięksi odbiorcy żywca wołowego i mięsa chłodzonego oraz mrożonego.

Handel międzynarodowy zaczyna wariować. W wielu miejscach na świecie władze apelują o niewychodzenie z domu, a więc logiczne jest mniejsze zapotrzebowanie w tamtych krajach chociażby na wołowinę. Panika udziela się wielu osobom, które kupują raczej produkty pierwszej potrzeby... Zamiast wołowiny, tony maseczek ochronnych...

Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe zachwia...
Pozostało 50% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 20:18