Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Konkurs: Obora na medal - zgłoś się i wygraj nagrody!

Postawiłeś na sprawdzone rozwiązania, a może stworzyłeś nowoczesną oborę według własnych patentów, nie zwlekaj – zgłoś się do naszego konkursu.

Marcin Jajor14 marca 2022, 15:26
Wybudowałeś oborę? A może kompleksowo zmodernizowałeś stary budynek dla bydła mlecznego w ciągu ostatnich 5 lat? Jeśli tak, to nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie! Postawiłeś na sprawdzone rozwiązania, a może stworzyłeś nowoczesną oborę według własnych patentów, nie zwlekaj – zgłoś się do naszego konkursu.


Budynki inwentarskie dla bydła będziemy oceniać przez pryzmat kilku kryteriów. Docelowo chodzi o zmiany, które miały na celu przekształcenie systemu utrzymania krów z uwięziowego na wolnostanowiskowy, z zastrzeżeniem, że zmiany obejmują elementy trwałe budynku, tj. m.in. ściany, posadzki, dach, hale udojowe.

Oprócz dobrostanu bydła i warunków jego utrzymania będziemy zwracać szczególną uwagę na relację między funkcjonalnością obory, czasem obsługi zwierząt a kosztami jej budowy lub modernizacji. Na dalszym miejscu znajdzie się ocena zakresu przedsięwzięcia, progresu w zakresie wyników produkcyjnych gospodarstwa (w tym zdrowotności stad), autorskiego podejścia do konkretnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz bezpieczeństwa pracy i dbałości o aspekty środowiskowe.

Pula nagród w konkursie wynos
i 30 tys. zł. Nagrodę główną stanowi voucher o wartości 15 tys. zł. Partnerem głównym konkursu jest firma Pottinger. 

Do wygrania jest też czochradło GEA M-Brush oraz dwa zestawy budek dla cieląt Calf-Tel (24/74; Pro II) wraz z ogrodzeniami Comfort L i dodatkowym wyposażeniem. Partnerzy konkursu: firma GEA i Hampel oraz Alfa Farm Tomasz Palak.

Uwaga:
zgłoszenie w konkursie powinno zawierać informacje o najważniejszych rozwiązaniach, jakie zastosowano w oborze. Poza informacją o liczbie utrzymywanych w niej krów mlecznych czy roku budowy, prosimy o krótki opis m.in.: materiału wykorzystywanego na legowiskach oraz systemów doju, zadawania pasz, wentylacji i usuwania nieczystości. W przypadku obór, które podlegały modernizacji prosimy o uzupełnienie opisu o dokonane zmiany i ich uzasadnienie.

Dodatkowym wymogiem jest przysłanie 3–5 zdjęć obrazujących szeroką perspektywę obory i konkretne rozwiązania, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.


Na zgłoszenia czekamy do 30 marca 2022 roku. Zapraszamy!


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ