StoryEditor

KWZH już jutro!

Od 5 do 7 maja miłośnicy zwierząt  mogą obejrzeć w Poznaniu XXVIII Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych.
29.04.2017., 15:04h

Ta cykliczna (co 2 lata) impreza jest największą wystawą zwierząt w Polsce. Podziwiać będziemy m. in. bydło mleczne i mięsne, trzodę chlewną, rasy rodzime, drób, konie, kozy, owce, pszczoły, zwierzęta futerkowe i ryby. Poza przyznaniem tytułu czempionów i wiceczempionów, goście Wystawy będą mogli zapoznać się z nowościami, maszynami i urządzeniami wspierającymi hodowlę, a także wyposażeniem budynków inwentarskich. PFHBiPM pojawi się z reprezentacją 100 krów i 60 jałówek. Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zaprezentuje 49 sztuk bydła mięsnego.
 
– Liczymy, że atmosfera Wystawy zmobilizuje wystawców oraz odwiedzających do przeprowadzenia wielu rozmów biznesowych, które w przyszłości zaowocują wymiernymi korzyściami dla firm – mówił dyrektor projektu, Łukasz Rachubiński.

Wystawa zajmie pięć podzielonych tematycznie pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich (1, 2, 3, 3a, 4). Poza przyznaniem tytułu czempionów i wiceczempionów, goście Wystawy będą mogli zapoznać się z nowościami, maszynami i urządzeniami wspierającymi hodowlę, a także wyposażeniem budynków inwentarskich.

W związku z sytuacją epizootyczną kraju, nie odbędzie się konkurs trzody chlewnej, a jedynie prezentacja zwierząt z każdej rasy. Więcej na temat wystaw świń TUTAJ.
 
Poza przyglądaniem się najlepszym zwierzętom w kraju, goście wystawy będą mogli uczestniczyć w wykładach i szkoleniach, prowadzonych przez ekspertów z branży hodowlanej, którzy podzielą się swoją wiedzą, także z najmłodszymi uczestnikami.
 
Dlatego organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Wystawy dzieci szkolne i przedszkolne, szczególnie te, które mieszkają na co dzień w mieście. Młodzi ludzie będą mogli zobaczyć i posłuchać o hodowli, żywieniu i utrzymaniu zwierząt.

Wstęp na wystawę jest tradycyjnie bezpłatny.

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 14:09