Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Claas rozwija handel używanym sprzętem

Obrazek

Od blisko dwóch lat Claas Polska intensywnie rozwija firmowe Centrum Maszyn Używanych. Zwieńczeniem dotychczasowej pracy było uroczyste otwarcie nowej siedziby (7 kwietnia br.) w miejscowości Kaszewy Dworne k. Kutna.

Jan Beba18 kwietnia 2017, 16:50

LokalizacjaCentrum Maszyn Używanych nie jest przypadkowa, tuż przy zjeździe z autostrady A1 przy trasie numer 92. Centrum zajmuje obecnie powierzchnię 1 ha, gdzie oprócz placu z przede wszystkim jasnozielonym sprzętem znajduje się hala warsztatowa o powierzchni 800 m2 i biura 500 m2. Co ciekawe, w budynku warsztatu znajduje się myjnia i miejsce na profesjonalną lakiernię. Firma zabezpieczyła sobie także możliwość rozbudowy oddziału o kolejne 2 ha. 

Do CMU maszyny trafiają głownie od dilerów Claas Polska, którzy przyjmują używany sprzęt w rozliczeniu. Obowiązuje ich jednak ścisła procedurę, wedle której na podstawie nadesłanej dokumentacji technicznej i zdjęć podejmuje się decyzję o możliwości odkupu sprzętu od rolnika. Jeżeli decyzja wszystkich stron jest pozytywna to przez dilera maszyna trafia do Centrum. W dalszych etapach maszyna jest dokładnie przeglądana, przeprowadzana jest wycena kosztów części i ewentualna naprawa. Na koniec maszyna jest fotografowana i trafia na portal internetowy, gdzie rozpoczyna się dalsza odsprzedaż.

W Centrum Maszyn Używanych można rozliczyć i nabyć także starszy sprzęt innych producentów. Aby zapoznać się z ofertą Centrum nie trzeba udawać się do Kaszew Dwornych, lecz wystarczy wyjść na stronę www.uzywane.claas.com lub na innych portalach z ogłoszeniami sprzedaży maszyn rolniczych. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku 60% sprzętu znalazło nabywców w kraju, a pozostałe 40% to eksport poza granicę.

Fot. Granos-Bukert1 z 3
Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

2 z 3
Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

3 z 3
Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

Claas Polska rozwija Centrum Maszyn Używanych.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)