Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Jak naprawić cieknącą głowicę w Ursusie C-360?

Cieknąca woda z głowicy w Ursusie C-360 nie wróży nic dobrego. Na szczęście usunięcie awarii nie jest kosztowne. Pokażę Wam jak to zrobić.

Paweł Twardowski17 maja 2018, 15:25
Starszej generacji ciągniki mają przeważnie układ chłodzenia zalany wodą. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak szkodliwe działanie ma ona na metalowe elementy silnika. Długa eksploatacja z wodą zamiast płynu prędzej czy później prowadzi do awarii.

W popularnych ciągnikach takich jak Ursus C-360 i bliźniaczych konstrukcjach Zetora często zdarza się wyciek z głowicy. Przyczyną nieszczelności układu jest skorodowana tuleja uchwytu wtryskiwacza. Chcąc dokonać wymiany uszkodzonego detalu musimy zdemontować uszkodzoną głowicę. Na szczęście w Ursusie C-360 głowica jest dzielona i przy odrobinie wprawy można zdemontować jedynie tą kwalifikującą się do naprawy.

Przystępując do pracy warto usunąć maskę by mieć swobodny dostęp do silnika. Następnie odkręcamy wszystkie kolektory. Teraz przychodzi kolej na demontaż klawiatury oraz odkręcenie głowicy. Wcześniej należy wyjąc z cieknącej głowicy wtryskiwacz, co może okazać się kłopotliwe, zwłaszcza jeśli naprawa był odwlekana w czasie i zdążył on mocno skorodować.
Kiedy mamy zdemontowaną głowicę przystępujemy do usunięcia skorodowanej tulei.

O tym jak się jej pozbyć oraz na co zwrócić uwagę podczas montażu nowego elementu przeczytacie Państwo szczegółowo w czerwcowym numerze top agrar Polska.

Zachęcam także do obejrzenia krótkiego filmu z instrukcją demontażu i montażu głowicy.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)