Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

John Deere 6R – nadchodzi nowa seria

Obrazek

Nowe ciągniki 6R marki John Deere mają być teraz jeszcze inteligentniejsze, aby operator mógł osiągać jeszcze lepsze wyniki. Najnowsza gama liczy czternaście modeli o mocy od 110 do 250 KM.

Jan Beba1 grudnia 2021, 00:31
Minęła dekada od pojawienia się na rynku ciągników serii 6R firmy John Deere. To dobry czas na modernizację, a jej głównym efektem jest poszerzenie oferty o cztery zupełnie nowe modele. Wśród nich znajduje się czterocylindrowy 6R 150, przeznaczony zwłaszcza do gospodarstw o profilu mieszanym, oraz sześciocylindrowy 6R 185, specjalistyczny ciągnik dla rolników i usługodawców, którzy spędzają więcej czasu na drogach.

Łatwa konfiguracja

Kluczową cechą nowej serii 6R jest zintegrowany system 1-Click-Go AutoSetup, dzięki któremu ustawianie parametrów ciągnika i narzędzia jest dużo łatwiejsze i szybsze. Rolnik może zaoszczędzić na polu nawet 90% czasu, jaki zajmuje klikanie na wyświetlaczu, a do tego ciągnik jest zawsze doskonale zagregowany z maszyną.
Wszystkie potrzebne ustawienia można wcześniej zaplanować i zarządzać nimi w chmurze. Obejmują one między innymi dane agronomiczne, takie jak granice pól, linie prowadzenia i dawkowanie środków. Gdy ciągnik wjedzie na pole, automatycznie tworzy się dostępny dla innych traktorzystów profil, co pozwoli uniknąć pomyłek.
AutoSetup ułatwia pracę, a inne rozwiązania John Deere zwiększają także komfort operatora. Między innymi wyeliminowano deskę rozdzielczą znajdującą się za kierownicą, co nie tylko poprawia widoczność do przodu, ale też zwiększa kontrolę operatora przy użyciu konsoli w podłokietniku i z prawej strony. Wszystkie ustawienia i wskaźniki są udostępniane na wyświetlaczu słupka narożnego.

Obsługa ładowacza

Kolejną nową cechą jest E-joystick, który przydaje się zwłaszcza podczas prac z ładowaczem czołowym. Możemy tu swobodnie konfigurować układ przycisków oraz łatwo zmieniać kierunek jazdy, natomiast dotychczasową klapę bezpieczeństwa zastępuje specjalny system wykrywania dłoni.
Na potrzeby współpracy z ładowaczem czołowym jest system ważenia dynamicznego, który umożliwia ważenie w ruchu, bez konieczności zatrzymywania. Ponadto funkcja automatycznego powrotu do zadanej pozycji umożliwia ustawianie ładowacza na właściwej wysokości jednym kliknięciem. Kolejna funkcja poziomowania horyzontalnego zapobiega rozsypywaniu pobranego materiału.

Inteligentne zarządzanie mocą

W nowej serii 6R udoskonalono inteligentne zarządzanie mocą (IPM). Oznacza to, że funkcjonowanie IPM nie ogranicza się do zastosowań związanych z transportem i WOM, ale też w razie potrzeby zapewnia dodatkową moc w zastosowaniach wymagających pracy układu hydraulicznego. Modele czterocylindrowe dostarczają do 20 KM mocy, a sześciocylindrowe do 40 KM na potrzeby wentylatorów, pomp i najbardziej energochłonnych maszyn korzystających z układu hydraulicznego, np. prasoowijarek, wozów asenizacyjnych czy siewników rzędowych.
Dostępny pod koniec 2022 r. nowy odbiornik satelitarny StarFire będzie oferować jeszcze lepszą efektywność w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Niezależnie od tego, który poziom dokładności sygnału korekcyjnego zostanie wybrany.
Kolejną wyróżniającą się cechą najnowszych ciągników serii 6R jest nowe wzornictwo. Maska i lusterka są dobrze znane z serii większych ciągników firmy John Deere, natomiast system nazewnictwa i numeracji został zaczerpnięty z modeli serii 7R, 8R i 9R. Po nazwie serii 6R obecnie podane jest osobne wskazanie znamionowej mocy silnika.

Cztery nowe modele

nowa seria john deere 6r1 z 4
Cechą nowej serii 6R jest zintegrowany system 1-Click-Go AutoSetup

Cechą nowej serii 6R jest zintegrowany system 1-Click-Go AutoSetup

2 z 4
W kabinie wyeliminowano deskę rozdzielczą znajdującą się za kierownicą

W kabinie wyeliminowano deskę rozdzielczą znajdującą się za kierownicą

3 z 4
E-joystick przydaje się zwłaszcza podczas prac z ładowaczem czołowym.

E-joystick przydaje się zwłaszcza podczas prac z ładowaczem czołowym.

4 z 4
Model 6R 185 jest przeznaczony szczególnie do prac transportowych

Model 6R 185 jest przeznaczony szczególnie do prac transportowych

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)