StoryEditor

Kubota M6001 Utility: wygodny, wielozadaniowy ciągnik do lżejszych prac

Seria M6001 Utility firmy Kubota ma zapewniać wydajność i łatwość obsługi, a przy tym być wygodna i wielozadaniowa. Czym charakteryzują się nowe modele?
04.02.2022., 12:02h

Następca serii MGX

Seria M6001 Utility jest następcą serii MGX firmy Kubota i została zaprojektowana z myślą o dużych gospodarstwach mlecznych i hodowlanych, a także produkcji roślinnej. Wprowadzając tę nową gamę, Kubota zamierza uzupełnić obecną serię M6002 o kolejne modele o mniejszej masie. M6001 Utility jest wielozadaniową maszyną i może być używany zarówno jako ciągnik główny, jak i jako drugi ciągnik do wykonywania lżejszych prac.

Zwrotne i stabilne modele

Kubota M6001 Utility, dostępny jest w wersjach o mocy od 104 KM do 143 KM z małym lub dużym rozstawem osi, wg informacji producenta zapewnia stabilność, komfort, zwrotność i wydajność.

Gama silników Stage V gwarantuje niezawodne źródło napędu niezależnie od rodzaju zastosowania. Silnik o pojemności 3,8 l jest montowany w wersji z krótszym rozstawem osi, a silnik o pojemności 6,1 l - w wersji dłuższej. Oba warianty oferują połączenie zwrotności i stabilności oraz są dostępne z amortyzacją przedniej osi, co istotnie wpływa na komfort.

Już za chwilę na rynku

Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania, wielofunkcyjny podłokietnik, standardowy szyberdach, a także zwiększony do 6100 kg udźwig tylnego podnośnika czynią M6001 Utility wygodnym ciągnikiem dla wielu gospodarstw.

Z kolei elektrohydrauliczny rewers w połączeniu z przekładnią 8 powershift zapewnia maksymalną wydajność i komfort obsługi podczas transportu i prac z ładowaczem czołowym. Ciągnik ten będzie dostępny w pierwszym kwartale 2022 roku.

 

opr. jj
fot. firmowe

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 04:36