StoryEditor

Nowy Rex do winnic i sadów

Landini prezentuje gamę ciągników Rex3 F specjalizujących się w pracach w winnicach i sadach. Nowa wersja ma teraz silnik spełniający normę emisji spalin na poziomie Stage V, ulepszoną maskę i możliwością instalacji kabiny Low Profile.
13.07.2020., 10:07h

Linia Rex3 F wyposażona jest 4-cylindrowy, 2,5-litrowy silnik Kohler i oferuje trzy różne moce: 55, 68 i 75 KM. Cennym wsparciem traktorzysty będzie system zarządzania obrotami silnika z przełącznikiem Memo Engine, który umożliwia przechowywanie i szybkie przywoływanie ustawień podczas przechodzenia np. z pracy mulczerem do pracy opryskiwaczem.  Jak podkreśla producent, 50-litrowy zbiornik oleju napędowego pozwala na pełną pracę w ciągu dnia roboczego.

Ważną z punktu widzenia użytkowników cechą są kompaktowe wymiary: rozstaw osi 1950 mm, minimalny prześwit 213 mm, szerokość zewnętrzna od 1350 mm do 1617 mm, minimalna wysokość kierownicy od podłoża w wersji platformowej (bez kabiny) 1256 mm, a masa ciągnika bez obciążnika to 2200 kg. Maksymalna dopuszczalna masa to 4000 kg. W modelu Rex3 F można zamontować niską kabinę o szerokości 1,16 m u podstawy zmniejszoną do 0,86 m na poziomie dachu w trosce o korony drzew, przy minimalnej całkowitej wysokości od ziemi 1,87 m. Dodatkowo odchylana kierownica i brak dźwigni w tunelu środkowym ułatwiają zajmowanie miejsca.

Obwód hydrauliczny zapewnia wydatek 30 l/min w układzie kierowniczym i 50 l/min dla zaworów sterujących. Tutaj do dyspozycji są aż 3 pary złączy z możliwością umieszczenia jednej z przodu. Mechanicznie sterowany amortyzowany TUZ ma udźwig 2700 kg. Z kolei mechaniczna przekładnia z biegiem pełzającym oferuje po 16 biegów do przodu i w tył w zakresie prędkości od 0,4 do 40 km/h. Traktor ma elektrohydraulicznie aktywowany napęd przedniej osi, a jej kąt skrętu wynosi 55 °.

Co ciekawe serię Rex3 F można wyposażyć w system zarządzania flotą Landini, który gromadzi dane telemetryczne, zapewnia zdalną diagnostykę i bezpośrednie połączenie z działem serwisowym.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. maj 2024 03:23