StoryEditor

Polacy kradną Niemcom ciągniki. Na potęgę… [video]

Dowcip obcokrajowców o Polakach: po czym poznać, że Polacy nie byli jeszcze w kosmosie? Bo wielki wóz nadal tam jest…
19.12.2017., 12:12h
Naprawdę? Tak nas postrzegają na Zachodzie? Niestety niektórzy tak… Trudno się dziwić, skoro raz po raz słyszymy o zdarzeniach, jak to z ostatnich miesięcy – bo jak się dowiedzieliśmy, między innymi, nasi rodacy kradną w Niemczech nie tylko kosztowne części maszyn rolniczych, jak na przykład urządzenia GPS, ale także całe ciągniki. Maszyny są kradzione praktycznie wszędzie – tak z gospodarstw, jak i z pól.

Według niemieckiej policji w kradzieże ciągników są wynikiem działania kilku zorganizowanych grup przestępczych, w tym także z Polski. Kradzieże nasilają się w okresie najbardziej intensywnych prac na polu, czyli w okresie żniw. Okradani są głownie rolnicy ze wschodnich landów, którzy poza tym, że tracą ciągniki lub części, ponoszą ogromne straty w produkcji oraz płacą wyższe składki ubezpieczeniowe. W tym roku, tylko w Dolnej Saksonii Polacy włamali się do około 20 maszyn rolniczych, wyrządzając szkody szacowane na około 240 tys. euro.

Procederu kradzieży traktorów oraz innych maszyn rolniczych i ich części dopuszczają się nie tylko złodzieje z Polski, ale także z Litwy i Rumunii.

Cóż, świadomość, że jakaś garstka Polaków kradnie u naszych sąsiadów i „robi” nam złą opinię jest bardzo frustrująca. Ale żeby nie było… To tylko garstka, a Niemcy mają o Polakach też dobre zdanie.  Zobacz to wideo. :)        ag

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 11:59