Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ile kosztuje używany pług?

Obrazek

Jakie są ceny używanych pługów? Ile kosztuje używany trzyskibowy, a ile czteroskibowy pług? Przeglądamy ogłoszenia na rynku maszyn z drugiej ręki.

Jan Józefowicz31 stycznia 2022, 09:48

Jak ostatnio wyglądają ceny używanych pługów? Przyglądamy się niektórym ogłoszeniom, które pojawiły się na portalu ogloszenia.agro.pl. Do wyboru mamy sporo modeli, od drobniejszych maszyn po wieloskibowe pługi. Warto dowiedzieć się, jaka jest sytuacja na rynku z drugiej ręki i jakie wyposażenie oferują sprzedawcy. 

W stanie „bardzo dobrym”   

Przyjrzyjmy się kilku ofertom. W pierwszej, jak zapewnia sprzedawca, jego trzyskibowy Kverneland  LD 110/160 Vario z 2005 r. w cenie 19 tys. zł jest w bardzo dobrym stanie technicznym, nic nie było spawane, a lakier jest oryginalny. Oczywiście – jak to w ofertach bywa – są zdjęcia, więc już na tej podstawie można podjąć decyzję, że warto kliknąć w link i być może... dojdzie do transakcji. Wystawiony do sprzedaży pług ma przedpłużki i zabezpieczenie śrubowe i kroje talerzowe. Oferująca się tu firma handlowa ma w ofercie wiele maszyn i ciągników. Jest także dystrybutorem środków Hyperin do mycia i konserwacji maszyn rolniczych.

Mamy też do wyboru używany model marki Kverneland, tym razem 5-skibowy z liniowaniem, który wyceniono na 25 tys. zł. W rubryce stan określono jako bardzo dobry.

Teraz trzeci model z tego samego placu, to używany czteroskibowy pług Kuhn Master 120 w bardzo dobrym stanie, cena 18 tys. zł. 

Unia Tur Resor 4+1 gotowy do pracy

Jak czytamy w opisie stanu technicznego tego pługa z Unii, jest nieuszkodzony, kupiony w Polsce z rocznika 2008. Szerokość orki 35 cm na skibę. Zabezpieczenia resorowe non stop. Zachętą, wg informacji sprzedającego, jest bardzo dobry stan pługa bez spawów i z oryginalną farbą producenta. Co ważne, części robocze w dobrym stanie, nie wymagają własnego wkładu finansowego – czyli zestaw gotowy do pracy, cena 10,5 tys. zł.

4-skibowy Euro-Masz i pługi jednobelkowe

Czteroskibowy pług zagonowy marki Euro Masz w dobrym stanie technicznym wyposażony jest w zabezpieczenie śrubami zrywanymi. Cena 7100 zł. Wysokość słupicy określono na 70 cm, a rozstaw korpusów na 94 cm i odkładnice 40. Elementy robocze wykonane ze stali borowej/hartowane. Poza tym sprzedawca oferuje również pługi jednobelkowe. Po zakupie sprzętu jest możliwość dowozu pod wskazany adres. 

Spore różnice w cenach

Używany, 5-skibowy pług obracalny Gregoire Besson w wersji 4+1 z zabezpieczeniem śrubami zrywanymi. Elementy robocze dobre, ale lemiesze wymagają wymiany, cena 11 tys. zł.

Używany pług obracalny Euro Diamant 10 w wersji siedmioskibowej. Sprzedający wyjaśnia, że pług kupiono jako pokazowy, był użytkowany tylko przez dwa sezony. Od 6 lat nieużywany z powodu zmiany technologii uprawy. Stan techniczny bardzo dobry, cena 107 tys. zł.

Używany, 5-skibowy pług z firmy Unia Grudziądz, stan dobry, cena 550 zł. 

Kolejny, 5-skibowy, używany pług zagonowy z Unii w dobrym stanie technicznym, cena 1250 zł.

Używany pług Vogel & Noot PF 32202, cena 11,5 tys. zł

Używany, siedmioskibowy pług Vogel&Noot z resorowanym zabezpieczeniem przeciwkamieniowym. Właściciel określa stan sprzętu jako dobry, ma do wyboru 2 sztuki. Zabezpieczenie przed kamieniami resorowe, cena 19 tys. zł.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)