StoryEditor

Ile kosztuje używany Zetor?

Ostatnio opisywałem Wam rynek używanych ciągników marki Ursus. Tym razem przyjrzałem się cenom używanych ciągników Zetor, zamieszczonych na popularnych serwisach ogłoszeniowych.
24.11.2018., 14:11h
Ciągniki Zetor z drugiej ręki cieszą się sporym powodzeniem. Jest to po części związane z renomą marki, która wśród polskich rolników jest silnie ugruntowana. Zetory to sprawdzone i twarde maszyny. Atutem przemawiającym za zakupem ciągnika tej marki są niedrogie części zamienne i prosta konstrukcja. Większość awarii można usunąć samodzielnie i nie uszczupli to zbytnio naszego portfela.

Sprawdziłem zatem, ile trzeba zapłacić za traktory marki Zetor, wyposażone w 6-cylindrowe jednostki napędowe. Na portalach ogłoszeniowych jest sporo ofert. Rozpiętość cenowa znaczna i uzależniona od wieku i stanu technicznego ciągnika. Najtańsze oferty, jakie udało mi się znaleźć, opiewały na kwotę nieco ponad 25 tys. zł.

I tak za Zetora 12045 z 1977 roku rolnik żądał 25,5 tys. zł. Maszyna, jak zapewniał sprzedający, była w dobrym stanie technicznym, jedynie powłoka lakiernicza wymagała odbudowy. Traktor miał ogumienie w dobrym stanie i sprawny wzmacniacz momentu.

Za taki sam model, tylko z 1985 roku trzeba było zapłacić 28 tys. zł. Traktor mechanicznie był w bardzo dobrej kondycji, podobnie jak ogumienie. Do poprawek była blacharka oraz lakier. D...
Pozostało 76% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 15:52