StoryEditor

Przegląd używanych ciągników marki Zetor

Choć małe Zetory to bardzo zbliżona konstrukcja do polskiej sześćdziesiątki, to jednak czescy konstruktorzy jakby bardziej przykładali się do pracy, czyniąc z Zetora niedościgniony wzór dla Ursusa. Zdradzamy tajniki popularnych czeskich ciągników niewielkiej mocy.
28.06.2019., 15:06h

Popularne ciągniki Zetor niewielkiej mocy wywodzą się z modelu 4011. Na tej samej bazie powstawały w zakładach Ursusa popularne ciągniki z serii C-360. Jednak czescy konstruktorzy bardziej dbali o detale, co sprawiło, że Zetor był uznawany za ciągnik z wyższej półki. Dziś bardzo dobrą renomą cieszą się ciągniki 4 -cylindrowe z późniejszych lat produkcji, dlatego skupimy się na modelach Zetor 7011.

Traktory te są uznawana za trwałe. Choć może się to wydawać niemożliwe, to znam egzemplarze, które bez większych awarii czy remontów (np. silnika) przepracowały ponad 10 tys. motogodzin i nadal są w dobrej kondycji. Dodatkowo powszechny dostęp do części zamiennych i prosta konstrukcja sprawiają, że niemal każdy może samodzielnie wykonać większość napraw. To wszystko powoduje, że Zetory są chętnie poszukiwane na rynku wtórnym, zwłaszcza modele z napędem na obie osie trzymają wysoką wartość.

Na początek trochę historii. Jak wspomniano konstrukcja Zetorów wywodzi się od modelu 4011. Po kilku modernizacjach pod koniec lat 70. ubiegłego wieku czeski producent wprowadza do sprzedaży traktory 6911. Ciągniki te konstrukcyjnie przypominają s...

Pozostało 93% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 23:13