StoryEditor

Wojsko sprzedaje ciągniki Ursus

Agencja Mienia Wojskowego co pewien czas ogłasza przetargi na sprzedaż pojazdów, maszyn, urządzeń czy wyposażenia, z którego korzystali żołnierze. Tym razem - ciekawostka – na jednym z przetargów można kupić dwa ciągniki marki Ursus!
22.05.2019., 19:05h
Jeżeli jednak ktoś uważa, że to dwa modele w specjalnych wojskowych barwach, to jest w błędzie, bo to traktory w standardowych kolorach. A szkoda – tylko wyobraźcie sobie miny sąsiadów, gdybyście wyjechali wojskowym Ursusem w pole…:-)

Ale wróćmy do wystawionych na przetarg ciągników. Pierwszy z nich to Ursus C-385 w kolorze czerwonym, wyprodukowany w 1980 roku i posiadający numer fabryczny F:25118. Za ten model Agencja Mienia Wojskowego ustaliła cenę wywoławczą 10 000 zł.

Drugi z wystawionych na przetarg ciągników to Ursus U-902/904 (takim symbolem posługuje się AMW) w unikalnym jasnoniebieskim kolorze (prawdopodobnie ciągnik był kiedyś przemalowany). Traktor wyprodukowano w 1983 roku z numerem fabrycznym F: 43964. Za ten model Agencja Mienia Wojskowego także ustaliła cenę wywoławczą w wysokości 10 000 tys. zł.

Przetarg odbędzie się 23 maja br. w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu, a warunkiem udziału w nim było wpłacenie do dziś wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej. Szczęśliwiec, który wygra przetarg na Ursusa, musi go odebrać do 1 lipca br.

No coż, na udział w przetargu już za późno, ale popatrzeć zawsze można. A swoją drogą wystartowalibyście do udziału w przetargu na te dwa Ursusy? Ciekawe jak spisywałyby się w polu te wojskowe maszyny, ale przecież każde pole to też swego rodzaju poligon do walki rolnika o plon i zysk.

Zobacz więcej fotek w poniższej galerii zdjęć!

Źródło i fot: OR AMW Poznań
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 14:23